Yüzme Kursları

Ana Sayfa » BLOG » Yüzme Kursları
Yüzme Kursları

Ata Yüzme Kulübü – Yüzme Kursları

ata yüzme kursuAta Yüzme Spor Kulübü İstanbul Anadolu Yakasında her yaş gruba yüzme eğitimleri veren Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı akredite yüzme kulübüdür.

Yüzme kulübü faaliyetlerini Gençlik Spor Bakanlığına bağlı veya özel kurumlara ait Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu, Kartal Yakacık Yüzme Havuzu ve Ataşehir Anabilim Koleji yüzme havuzunda devam ettirmektedir. Çalışmalarını yıl boyunca aylık üyelikler şeklinde devam ettiren yüzme kulübümüz aynı zamanda size ait yüzme havuzlarında da bire bir özel yüzme dersleri vermektedir.

Çocuk Yüzme Kursu ve Eğitimler

Erken yaşlarda bilginin ve deneyimin daha hızlı nüfuz ettiği su götürmez bir gerçek! Sağlıklı bir hayatın başlangıcı için sizler de çocuklarınızı yüzme kursuna kayıt ettirebilirsiniz. Sağlıklı ve aktif bir yaşamı ilk zamanlarında öğrenen çocuklarınız, hayatı boyunca bu deneyimi sürdürecektir.

Yaş gruplarına ve deneyimlerine göre sınıflandırarak işe başlamaktayız. Seviye tespiti bize bu konuda yardımcı olmaktadır. Özel eğitmenlerimiz ile çocuk psikolojisine uygun şekilde davranılması başta olmak üzere tüm teknik ve psikolojik ahlaka uygun şekilde hareket etmekteyiz. İşimizin sadece yüzmeyi öğretmekten ibaret olmadığı düşünerek hareket etmekteyiz.

Çocuk yüzme eğitimlerinde yaş sınırlamamız 3 yaş ile 14 yaş aralığındadır. Çocuk yüzme dersleri gruplar şeklinde düzenlenmektedir. Her grupta çocuk sayısı maksimum 5- 6 çocuktan oluşmaktadır. Her grubun başında profesyonel eğitimciler eğitim vermektedir. Ata Yüzme Kulübü çocuk yüzme eğitimlerini yerinde izleyebilir yetkili koordinatörlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yetişkin Yüzme Kursu ve Eğitimler

Öncelikle yüzme ile ilgili deneyiminiz varsa sizi bir seviye tespitine davet ediyoruz. Hangi seviyelerde sizi yeterli buluyorsak o seviyeden devam ettiriyoruz. Yetişkinlerde yüzme eğitimleri üç seviye şeklinde yapılmaktadır. Başlangıç, orta ve ileri seviyede olan gruplar halindedir. Yetişkin dersleri 5-6 kişilik gruplar halinde işlenmektedir.

Çalışmalar hafta da iki gün birer saat şeklindedir. İste bağlı olarak grup yüzme derslerinin yanı sıra bire bir özel yüzme dersi alma imkanı da sağlıyoruz. Yetişkin yüzme eğitimlerimizi yerinde izleyebilir, yüzme havuzları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yetişkin yüzme kursları için mutlaka bizimle iletişime geçerek Randevu alınız.

Bir diğer yazımızda da yüzme kurslarının önemi ve faydalarını okuyabilirsiniz.

YÜZME BLOGUNDAN RASTGELE İÇERİKLERAta yüzme blog

Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu

Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu İstanbul Anadolu Yakası Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bünyesinde yarı olimpik bir havuzdur. Ata Yüzme Spor Kulübü...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Serbest Yüzme Ayak Vuruşu

Serbest Yüzme Ayak Vuruşu Serbest Yüzme Tekniğinde Doğru Ayak Vuruşu Serbest stilde su içerisinde bizi ilerleten gücün ortalama % 10’u ayak vuruşundan gelir. Tüm stillerin içinde en düşük oran serbest stildedir. Anlaşıldığı gibi serbest...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Antrenman ve Performans Açısından Karbonhidrat Tüketimi

Antrenman ve Performans Açısından Karbonhidrat Tüketimi Sporcu Beslenmesi ve Karbonhidrat Sindirim aşamasında Karbonhidratlar, vücudun birincil enerji kaynağı olan şeker (glikoz) olarak ayrışır. Glikoz, glikojene dönüştürülebilir ve karaciğer ve kas dokusunda depolanabilir....

DAHA FAZLA BİLGİ AL
İstanbul’da Temiz Yüzme Havuzu

İstanbul’da Temiz Yüzme Havuzu İstanbul’da Temiz Yüzme Havuzları Yüzmeyi sevenler, yaz kış  bu sporu yapmak isteyenlerin aklında gittikleri havuzun ne kadar temiz olduğu hakkında soru işaretlerinin olmaması gerekir, insan sağlığına azami değerin...

DAHA FAZLA BİLGİ AL