Bebekler İçin Yüzme

Ana Sayfa » YÜZME KURSLARI » Bebekler İçin Yüzme

Bebekler İçin Yüzme Kursu – Çekmeköy

Bebekler için yüzme derslerimiz İstanbul Anadolu Yakası Çekmeköy’de Özel Neşeli Anaokulu yüzme havuzundan yapılmaktadır.

Su sıcaklığı ve ortam sıcaklığı 30-32 derecedir. Çalışmalar yaş kategorilerine göre planlanarak 03 aylık ile 4 yaşa kadar olan çocuklar yüzme derslerimize katılabilirler.

Dersler bire bir olarak yapılmaktadır. Ebeveyn eşliğinde gerçekleşen bebek yüzme eğitimleri her ders 30 dakika olacak şeklide planlanmıştır.

Yüzme becerisi bebeklerin kendilerini geliştirmeleri açısından bir takım önemli kriterleri ortaya koymaktadır. Yüzme derslerinde benimsenmesi gereken kriterler ise sağlık açısından oldukça önem taşımaktadır. Solunum yolları ile ilgili sorunların, fıtık gibi önemli rahatsızlıkların giderilmesinde de yüzme stillerinin önemi büyüktür.

Bebeklerin 0 ile 2 yaş arasında stil geliştirmesi pek mümkün olmamaktadır. Bebekler ileriki dönemlerde su altında yüzme teknikleri geliştirebilir. Bebeklerin kaliteli şekilde yüzme dersi alması da sağlandığında stillerin önemi kalmayacaktır.

Bebeklerde Yüzme Teknikleri Öğretimi

Yüzme dersleri kişinin bağımsızlık duygularının yaşanmasında önemli bir artış sağlanmasını sağlar. Riski durumların yanında faaliyet alanlarının da oldukça etkili olması yüzmeyi teşvik eder. Bebeklerin yüzme stillerinin gelişmesi için gerekli psikomotor becerilere sahip olması yeterli olmaktadır.

Bebeklerle havuzda nasıl yüzme öğrenilir diyorsanız ebeveyn ve bebek etkileşimiyle mümkündü söylemeliyiz. Yüzme kurslarında başarılı olabilmek ve ilerleyen dönemlerde profesyonel yüzücüler olarak yetişmeleri için bebeklerin doğumdan sonraki 9 aylık dönemde etkili yüzme dersleri alması sağlanmalıdır.

Yüzme Tekniklerinin Gelişmesinde Eğitimin Önemi

Bebekler yüzme eğitimleri sonrasında mutlu yaşamlarına devam etmektedir. Bebeklerin ilerleyen dönemlerde teknik öğrenmesi için birçok alanda başarılı olmuş antrenörlerin katkı sağlaması gerekmektedir.

Bebeklerin yüzme havuzunda keyifli saatlerin geçmesi için temel yüzme eğitimleri, nefes tutma, suyu itme ve kendine doğru çekme, su üstünde sırt üstü durabilme becerilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bebek yüzme eğitimi programları niteliklerine göre hazırlanmalıdır. Bebeklerin yüzme derslerinde denenecek tekniklerin eğitmenler aracılığı ile ortaya konması da önemlidir.

Aktif Öğrenmelerle Yüzme Stillerinin Gelişimi

Yüzme denildiği zaman ilk olarak akla gelen ilk adım kol ve ayak hareketlerinin ne kadar iyi kullanılacağı hakkında tecrübe sahibi olunmasından geçmektedir. Bebeklerin yüzme eğitimlerinde aktif öğrenmeler gerçekleştirmesi, yüzme alanında başarılı olmalarını da sağlayacaktır.

Bebek yüzme teknikleri ise yoğun çalışma, stillerin gelişmesi ile mükemmel hale gelebilir. Yüzme stillerinin gelişmesinde özel yüzme derslerinin önemi büyüktür. Yüzme stilleri geliştirilmek istendiğinde evlerde bulunan küçük süs havuzları da yeterli olacaktır. Profesyonel eğitmenler hem ebeveynlere hem de bebeklere yüzme stilleri hakkında bilgi verebilir.

foto foto foto foto foto foto

YÜZME BLOGUNDAN RASTGELE İÇERİKLERAta yüzme blog

1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir?

1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir? 1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir? Doğuştan yüzme refleksi ile dünyaya gelen bebekler ilk 9 ay içerisinde eğitim aldığı takdirde yüzme yetilerinin kalıcı hale geleceğini söylemek mümkün. 3 yaş neler...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
0 İle 4 Aylık Bebekler İçin Yüzme Eğitimi

0 İle 4 Aylık Bebekler İçin Yüzme Eğitimi Bebek Yüzme İstanbul Anne karnında yüzme yetisi ile dünyaya gelen bebekler doğumdan sonraki ilk günlerde de yüzme yeteneklerini kaybetmemek için yüzme eğitimi almalıdır. Bebekler ilk 9 aylık süreçte eğitim almadığı...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler

Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Bebeklerin erken dönemden itibaren yüzmeyi öğrenmeleri ileri ki dönemlerde birçok faydayı da beraberinde getirecektir. Öğretmenlik sertifikasına sahip olan kişiler tarafından yüzme...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebek Yüzme Eğitiminde Lütfen Dikkat

Bebek Yüzme Eğitiminde Lütfen Dikkat Bebek Yüzme Kursu İstanbul Son dönemlerde bebek yüzme eğitimine ilgi bir hayli artmış gözüküyor. İnanılmaz eğlenceli bir yüzme eğitim programına dahil olurken bebek yüzme eğitiminde özellikle ailelerin dikkat etmesi...

DAHA FAZLA BİLGİ AL