Bebek Yüzme Kursu

Ana Sayfa » YÜZME KURSLARI » Bebek Yüzme Kursu

Ata Baby Swim – Bebek Yüzme Kursu İstanbul

Bebek yüzme kursu, bu program ebeveynlerin temel yüzme eğitimini öğrenerek çocuklarıyla birlikte pekiştirme fırsatı bulmalarını teşvik etmektedir.

Siz de bebeğinizle yüzme derslerimizi deneyimlemek, bebeğinizin suya olan ilgi ve sevgisini görmek, yüzmenin faydalarını yaşayarak öğrenmek ister misiniz?

BEBEKLER İÇİN YÜZME EĞİTİMLERİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Bebekler için yüzme  ebeveyn eşliğinde yapılmaktadır. 18 ay ile 36 ay arası bebekler ile yüzme eğitimi iki veya üç kişilik gruplar halinde ebeveyn eşliğinde yapılmaktadır. Bebekler için yüzme eğitimleri aylık üyelik olarak yapılmaktadır. Hafta da iki gün , her ders süresi 30 dakikadır. Aylık üyeliklerde toplam sekiz ders hakkınız bulunmaktadır.

Ebeveynler eşliğinde yapılan bebek yüzme eğitimlerinde bebeklerin su duygusunu, motor becerilerini geliştirme, suyun onlar için güvenli bir ortam olmasını sağlamak gibi çalışmalar yapılmaktadır.

Ata Baby Swim çalışmalarımız Kartal Yakacık yüzme havuzunda gerçekleşmektedir. Bebek yüzme kursu eğitim programları hakkında ve çalışmalar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz.

Başlıca Eğitim Programının Amacı

  • Su Aktivitesi ve Su Güvenliği Eğitimleri
  • Spor Yapma Disiplini ve Eğlence
  • Sosyal Çevre ve Arkadaş Edinme
  • Suya Karşı Adaptasyon
  • Çevresel Faktör
  • Nefes Kontrolü
  • Su Üzerinde Kalabilme ve İlerleme
  • Suya Atlama

Aynı zamanda 3 – 6 yaş grubu miniklerde yüzme eğitimlerimize eşlik edebilirler.

Bebek Yüzme Kursu

Bebek Yüzme Kursu

Bebeklerin Gelişiminde Yüzmenin Etkisi
Ülkemizin dört bir yanının sularla kaplı olması yüzme eğitimine verilen önemin de artmasını sağlamıştır. Bebek yüzme kursu belirli periyotlarla etkin şekilde verilmektedir.

Haftalık olarak ayarlanan derslerde bebeklere su üzerinde durma, nefes kontrolünü gerçekleştirme, suyu ileri itme gibi temel beceriler öğretilmektedir.

Bebeklerin fiziksel gelişiminde yüzmenin etkileri oldukça fazladır. Ebeveynlere de çocuklarını su üzerinde nasıl güvenli şekilde tutacaklarına dair eğitimler güvenle verilmektedir.

Erken Yaşta Yüzme Eğitiminin Önemi
 Bebek yüzme derslerinde bebekleriniz çok önemli becerileri kazanacaktır. Ebeveynlerle birlikte bebek yüzme derslerinde kaliteli zaman geçirme imkanı da bulunacaktır. Pedagoglar yüzme derslerinin kesintisiz şekilde devam etmesi gerektiğini belirtmekte, su ile ten temasının önemi üzerinde durmaktadır.

Ebeveyn ve çocuk ilişkisi için suyun faydalarının önemi ise saymakla bitmeyecektir. Erken yaşta yüzme öğrenmek oldukça faydalı olup yetenekleri kaybetmeyi önlemektedir.  Emekleyen bebekler için yüzme derslerine başlanarak eşsiz deneyimlerden faydalanılabilir. Yüzme dersleri şarkılar, oyunlar eşliğinde öğretilerek çocukların suyu sevmesi de sağlanacaktır.

Özel Yüzme Dersleri Alan Bebekler
Bebekler için özel yüzme dersleri de verilebilmekte, ebeveynler kesintisiz olarak katılabilmektedir. Yüzme eğitiminde temel amaç bebeklerin suyun içerisinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerin suda gelişmesini sağlamaktır.

Bebekler ne zaman yüzme öğrenmeli diyenler için doğuştan itibaren mümkün olduğunu belirtmeliyiz. Çocukların okul öncesi dönemde yüzme becerileri, güvenlik eğitimlerinin tabanı bu dönemde oluşturulacaktır.

https://www.facebook.com/AtaYuzmeKlubu

foto foto foto foto foto foto

YÜZME BLOGUNDAN RASTGELE İÇERİKLERAta yüzme blog

Bebeklere Yüzme Eğitimi

Bebeklere Yüzme Eğitimi Bebeklerde Yüzme Refleksi Gelişimi Bu konumuzda bebeklere yüzme eğitimi, yüzmenin bebekler üzerindeki gelişimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hem sağlık hem de spor aktivitelerini içeren yüzme etkinlikleri her yaştan...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebekler İçin Yüzme Kursları

Bebekler İçin Yüzme Kursları Bebekler İçin Yüzme Kursları Bebeklerin gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için yapılması gereken önemi hareketleri yüzme ile yaptırabilirsiniz. Yüzme sayesinde olası fıtık gelişimi, kas zayıflığı...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Yüzme dersleri bebeklerin gelişmesi ve aynı zamanda su içinde fiziksel kabiliyetlerini geliştirmeleri açısından son derece faydalı bir spor olmaktadır. Bebeklerin...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler

Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Bebeklerin erken dönemden itibaren yüzmeyi öğrenmeleri ileri ki dönemlerde birçok faydayı da beraberinde getirecektir. Öğretmenlik sertifikasına sahip olan kişiler tarafından yüzme...

DAHA FAZLA BİLGİ AL