Bebek Yüzme Kursu

Ana Sayfa » YÜZME KURSLARI » Bebek Yüzme Kursu

Bebekler İçin Yüzme Kursu

Kulübümüzde bebeklere yüzme dersi verilmemektedir. Bu yazı tanıtım amaçlıdır.

Su sıcaklığı ve ortam sıcaklığı 30-32 derecedir. Çalışmalar yaş kategorilerine göre planlanarak 03 aylık ile 4 yaşa kadar olan çocuklar yüzme derslerimize katılabilirler.

Dersler bire bir olarak yapılmaktadır. Ebeveyn eşliğinde gerçekleşen bebek yüzme eğitimleri her ders 30 dakika olacak şeklide planlanmıştır.

Çekmeköy bebek yüzme kursu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Çalışmalar Cumartesi ve Pazar yapılmaktadır. Ders saatleri karşılıklı belirlenebilir.

Bebek Yüzme Kursu

Bebeklerin Gelişiminde Yüzmenin Etkisi

Ülkemizin dört bir yanının sularla kaplı olması yüzme eğitimine verilen önemin de artmasını sağlamıştır. Bebek yüzme kursu belirli periyotlarla etkin şekilde verilmektedir.

Haftalık olarak ayarlanan derslerde bebeklere su üzerinde durma, nefes kontrolünü gerçekleştirme, suyu ileri itme gibi temel beceriler öğretilmektedir.

Bebeklerin fiziksel gelişiminde yüzmenin etkileri oldukça fazladır. Ebeveynlere de çocuklarını su üzerinde nasıl güvenli şekilde tutacaklarına dair eğitimler güvenle verilmektedir.

Erken Yaşta Yüzme Eğitiminin Önemi

 Bebek yüzme derslerinde bebekleriniz çok önemli becerileri kazanacaktır. Ebeveynlerle birlikte bebek yüzme derslerinde kaliteli zaman geçirme imkanı da bulunacaktır. Pedagoglar yüzme derslerinin kesintisiz şekilde devam etmesi gerektiğini belirtmekte, su ile ten temasının önemi üzerinde durmaktadır.

Ebeveyn ve çocuk ilişkisi için suyun faydalarının önemi ise saymakla bitmeyecektir. Erken yaşta yüzme öğrenmek oldukça faydalı olup yetenekleri kaybetmeyi önlemektedir.  Emekleyen bebekler için yüzme derslerine başlanarak eşsiz deneyimlerden faydalanılabilir. Yüzme dersleri şarkılar, oyunlar eşliğinde öğretilerek çocukların suyu sevmesi de sağlanacaktır.

Özel Yüzme Dersleri Alan Bebekler

Bebekler için özel yüzme dersleri de verilebilmekte, ebeveynler kesintisiz olarak katılabilmektedir. Yüzme eğitiminde temel amaç bebeklerin suyun içerisinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerin suda gelişmesini sağlamaktır.

Bebekler ne zaman yüzme öğrenmeli diyenler için doğuştan itibaren mümkün olduğunu belirtmeliyiz. Çocukların okul öncesi dönemde yüzme becerileri, güvenlik eğitimlerinin tabanı bu dönemde oluşturulacaktır.

Bu program ebeveynlerin temel yüzme eğitimini öğrenerek çocuklarıyla birlikte pekiştirme fırsatı bulmalarını teşvik etmektedir.

foto foto foto foto foto foto

YÜZME BLOGUNDAN RASTGELE İÇERİKLERAta yüzme blog

Bebeklere Yüzme Eğitimi

Bebeklere Yüzme Eğitimi Bebeklerde Yüzme Refleksi Gelişimi Bu konumuzda bebeklere yüzme eğitimi, yüzmenin bebekler üzerindeki gelişimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hem sağlık hem de spor aktivitelerini içeren yüzme etkinlikleri her yaştan...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebekler İçin Yüzme Kursları

Bebekler İçin Yüzme Kursları Bebekler İçin Yüzme Kursları Bebeklerin gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için yapılması gereken önemi hareketleri yüzme ile yaptırabilirsiniz. Yüzme sayesinde olası fıtık gelişimi, kas zayıflığı...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Yüzme dersleri bebeklerin gelişmesi ve aynı zamanda su içinde fiziksel kabiliyetlerini geliştirmeleri açısından son derece faydalı bir spor olmaktadır. Bebeklerin...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler

Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Bebeklerin erken dönemden itibaren yüzmeyi öğrenmeleri ileri ki dönemlerde birçok faydayı da beraberinde getirecektir. Öğretmenlik sertifikasına sahip olan kişiler tarafından yüzme...

DAHA FAZLA BİLGİ AL