Ata Yüzme Blog

Yüzme Sporuna Kaç Yaşında Başlanır?

Yüzme Sporuna Kaç Yaşında Başlanmalı?

Yüzme çocuğunuz için ilgilendiğiniz bir spor dalı ise en erken 3 veya 4 yaşında yüzme sporuna başlatabilirsiniz. Erken yaşlarda başlatılan çocuk yüzme eğitimi profesyonel adımların atılmasına sebep olur. Bu yaş grubunda yüzme sporuna başlayan çocukların temel eğitimleri alıp yüzme sporunu sevmelidirler. Küçük yaşlarda yüzme eğitimi almış ve yüzme sporunu hayatının bir parçası haline getirmiş olan çocuklar 10 veya 11 yaşlarında müsabık birer sporcu olabilirler. Müsabık bir sporcu olmak ise birkaç yıl sürebilir.

Bu yazı 2035 kere okundu...
Kategori: Çocuk Yüzme

Çocuklar Nasıl Yüzme Öğrenir?

Bu konumuzda çocuklar nasıl yüzme öğrenir, veya ne  kadar sürede yüzme öğrenilir gibi konulardan bahsedeceğiz. Yüzme bilmeyen çocukların yüzme öğrenmesi, ve öğrenim süresi her bir çocukta değişkenlik göstermektedir. Çocukların spor geçmişi, fiziksel kapasitesi suya karşı adaptasyonu ( su korkusu var mı / yok mu ? ) gibi durumlar değerlendirilerek yüzme öğrenme programı uygulanır. Çocukların daha kolay yüzme öğrenebilmesi için suya alıştırılmalı ve suya karşı adaptasyonu sağlanmalıdır. Sudan korkan veya daha önce boğulma tehlikesi yaşamış bir çocuğun yüzme eğitiminden önce mutlaka suya karşı adapte edilmelidir. Su korkularını yendikten sonra fiziksel anlamda da yüzme egzersizlerini daha az efor harcayarak kolayca yapacaktır. Peki yüzme kursu eğitimlerine nereden başlamalı?

Bu yazı 1816 kere okundu...
Kategori: Çocuk Yüzme

4 Yaş ve 5 Yaş Çocuklar İçin Yüzme

İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Yüzme Kursları

Bu yaş grubundaki çocuklara suyu sevmeleri, doğru nefes  tekniğini öğrenmeleri ve ayak vuruşu gibi temel eğitimler verilerek motorik özeliklerini kazanmalarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle 3, 4, 5 yaş çocuk yüzme kursları' mızda eğitimler deneyimli yüzme eğitmenlerimizle yapılmaktadır.

Bu yazı 3364 kere okundu...
Kategori: Çocuk Yüzme

Çocuk Yüzme Eğitimi

Çocuklar İçin Yüzme Kursu İstanbul

Yüzme bilmeyen yüzme öğrenmeye aday olmuş çocukların yüzme öğrenme süresi yaş, boy, kilo gibi etkenlerin dışında kabiliyetleri yüzme öğrenme süresinde çok önemli bir faktördür.

Bu yazı 1253 kere okundu...
Kategori: Çocuk Yüzme
12