Kolay Bir Şekilde Yüzmeyi Öğrenmenin Yolları

Kolay Bir Şekilde Yüzmeyi Öğrenmenin Yolları

Kolay Bir Şekilde Yüzmeyi Öğrenmenin Yolları

Yüzmeyi öğrenmek hem kendi hayatınız hem de başkalarının hayatı açısından oldukça önemlidir. Hayat kurtaran bir spor olma özelliğini sağlayan yüzme; hem sağlık açısından hem de formda kalma açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Yüzerek vücudunuzu eşit bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Hareketsiz bir hayat geçirenler için yüzme hem eğlenceli hem de keyifli sporlardan biridir. Yüzerek kalp, astım ve bel fıtığı gibi rahatsızlıkları büyük ölçüde engelleyebilirsiniz.

Spor yaparak zayıflayamayanlar ve formunu korumak isteyenler için yüzme çok önemli bir yere sahiptir. Etkili bir şekilde yüzmeyi bilmek ve aktif yüzmek vücudun yenilenmesine büyük katkı sağlar.

Yüzmenin tüm bu olumlu yönlerinden faydalanabilmek için yüzme eğitimi almanız gerekmektedir. Doğru nefes ve yüzme tekniklerini öğrenebilmek için yüzme kursumuza başvurabilirsiniz. Yakacık yüzme havuzunda yüzme eğitimi veren kursumuz kısa sürede aktif olarak yüzmenize katkı sağlamaktadır.

Kaliteli Yüzme Eğitimlerimiz

Deneyimli ve profesyonel yüzme eğitmenlerimiz kişileri suya alıştırma, sudan korkanların korkularını yenmesini sağlama, suyu sevdirme, suda nefes alabilmesini sağlama, suda hareket edebilme ve ayak çırpma gibi temel hareketleri öğretmeyi amaçlamaktadır. Tüm bu temel hareketler öğrenildikten sonra kişilerin yüzme seviyeleri ve yaş gruplarına uygun olarak yüzme aşamaları ve yüzme stilleri öğretilmektedir.

Yüzme eğitmenleri eşliğinde verilen yüzme eğitimi kısa sürede yüzmeyi öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Yakacık yüzme havuzunda yüzme öğretmenlerimiz tarafından 12 ay boyunca aralıksız yüzme eğitimi verilmektedir.

Yüzme Teknikleri

Yüzme öğrenmek isteyen kişiler profesyonel olarak yüzebilmek ve yüzme tekniklerini doğru bir şekilde öğrenebilmek için kursumuzun eğitimlerini inceleyebilmektedir. Yakacık yüzme havuzunda öğretmiş olduğumuz yüzme teknikleri arasında serbest yüzme, sırtüstü yüzme, kurbağalama yüzme ve kelebek yüzme bulunmaktadır.

Dört yüzme stili arasından en hızlı olan yüzme tekniği serbest yüzmedir. Serbest yüzmede ayak vuruşuna, nefes koordinasyonuna, kol çekişine ve vücudun suda duruşuna önem verilmelidir.

Serbest yüzme tekniğinin yanı sıra diğer yüzme tekniklerini de öğrenebilmek için profesyonel bir yüzme eğitiminden destek alınması gerekmektedir. Kursumuzda tüm yüzme teknikleri yüzme eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Etiketler :
Bu yazı 52 kere okundu...
Kategori: Yüzme Kursu

RASTGELE BLOG YAZILARI

Yüzerken Su Yutmanın Önüne Nasıl Geçilir?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzerken Su Yutuyorum Yüzmeden korkanların söylediği en bilindik cümledir, yüzerken su yutmak. Aslında doğru nefes alıp vermeyi bilirsek ... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzmede Ayak Nasıl Çırpılır?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzmede Ayak Çırpma Tekniği Yüzme dersleri sırası ile gidilmesi gereken tekniklerden oluşmaktadır. Bu teknikler arasında yer alan bir tak... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzme Havuzu Kullanımı
Ata Yüzme Kulübü
Yüzme Havuzu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Yüzme havuzu kullanımı ve temizliği için bu kuralları uygulamaktayız. Kesinlikle yüzme havuzlar... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzme mi Pilates mi ?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzme Kilo Vermek İçin İdeal Bir Spor Dalıdır Birçok okuyucumuzun merak ettiği sorulardan biride kilo vermek için yüzme sporumu yoksa pil... >> Devamı İçin Tıklayınız