Çocuklar İçin Yüzme Okulları

Çocuklar İçin Yüzme Okulları

Çocuklar İçin Yüzme Dersleri

Yüzme çalışmaları yapılan kurslar bireylerin yüzme becerilerini, suya karşı adaptasyon durumlarını, psikolojik durumlarını değerlendirerek gruplar oluşturmaktadır. Grup yüzme eğitimleri baş antrenörler tarafından belirlenmekte, haftanın belirlenen günlerinde yapılmaktadır. Yetişkinler ve çocuklar için hafta içi ve hafta sonu yüzme dersleri verilmektedir. Yüzme kurslarına ulaşım kolaylık ile sağlanmaktadır.

Özel yüzme dersleri paket programlar şeklinde yapılmaktadır. Kartal yüzme kursu havuzları steril ve hijyen şekilde, düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Özel yüzme dersleri de aylık sekiz seanstan oluşmakta ve birebir olarak yapılmaktadır. Haftada iki gün ya da hızlandırılmış programlar şeklinde özel yüzme dersleri bir saat sürmektedir.

Özel Yüzme Dersleri Veren Yüzme Kompleksleri

Birebir özel yüzme derslerinin çalışma günleri ve saatleri karşılıklı olarak belirlenmektedir. Su korkusu olan bireylere özel yüzme eğitim programları belirlenmektedir. Maksimum düzeyde teorik ve uygulamalı derslere yer verilmektedir. Kısa sürede yüzme öğrenen kişiler, balıklama atlama ve yüzme hakkında da birçok bilgiye sahip olmaktadır.

Birebir yüzme derslerinde eğitmenleri bay ya da bayan olarak seçme imkanı bulunmaktadır. Kartal yüzme kursuna kayıt yaptırırken özel tahliller istenmektedir. Yüzme kursu eğitimleri yapılan tesisleri inceleme imkanı da bulunmaktadır. Olimpik ve yarı olimpik havuzlarda yüzme dersleri verilmektedir. Pedagoji eğitimleri gereği çocuklar ve yetişkinler için özel yüzme eğitmenleri farklı zaman dilimlerinde eğitimler vermektedir.

Yüzme Seviyeleri Hakkında Bilgiler

Yüzme bilenler, orta seviyede bilenler ve ileri seviyede bilenler olarak istasyonlara ayrılmakta, istasyonların başında antrenörler bulunmaktadır. Aylık yüzme eğitimlerinde gruplar bay ve bayan karışık gruplar halindedir. Yüzme kursuna kayıt yaptırırken tam idrar tahlilleri ve sarılık testleri yapılmaktadır. Kartal yüzme kursu derinlik ve su korkusu yaşayan kişilerin problemlerini gidermektedir.

Erkek kurs üyeleri şort ve mayo bulunması gerekmektedir. Bayan öğrenciler bikini ve mayo kullanabilirler. Bornoz, havlu, terlik, bone ve klor gözlüğü bulunması gerekmektedir. Aylık üyeliklerde katılmayan derslerin telafileri yapılmamaktadır. Yüzme dersi çalışmaları tesislerde incelenmektedir. Grup yüzme derslerinde birey yaşları ve yüzme seviyeleri göz önünde bulundurularak eğitimler düzenlenir. Tek giriş yapmak isteyen bireyler için kullanım mümkün değildir. 

Etiketler :
Bu yazı 53 kere okundu...
Kategori: Yüzme Kursu

RASTGELE BLOG YAZILARI

Spor Amaçlı Yüzme
Ata Yüzme Kulübü
Spor Amaçlı Yüzmek Yüzme yaz kış demeden yapılabilecek en güzel sporlardan biridir, nedense bizim ülkemizde yazın yapılan en popüler sp... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzmede Beslenme
Ata Yüzme Kulübü
Yüzmede Beslenme Yemeğin üzerinden en az iki saat geçmeden çalışma yapılmamalıdır. Yemekten sonra yaklaşık bir buçuk saat kan beyin ve... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzerken Su Yutmanın Önüne Nasıl Geçilir?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzerken Su Yutuyorum Yüzmeden korkanların söylediği en bilindik cümledir, yüzerken su yutmak. Aslında doğru nefes alıp vermeyi bilirsek ... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzme Öncesinde Isınmanın Önemi
Ata Yüzme Kulübü
Yüzme Öncesi ve Sonrası Esneme ve Isınmanın Önemi Isınma ve antrenman sporcular için son derece önemli olduğu gibi aynı zamanda yüzme i... >> Devamı İçin Tıklayınız