1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir?

Ana Sayfa » Blog » Bebek Yüzme » 1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir?
1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir?

1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir?

Doğuştan yüzme refleksi ile dünyaya gelen bebekler ilk 9 ay içerisinde eğitim aldığı takdirde yüzme yetilerinin kalıcı hale geleceğini söylemek mümkün. 3 yaş neler öğretilir merak edenler için yüzme eğitiminden bahsedebiliriz. 1 ile 3,5 yaş arasındaki bebeklerde kontrollü şekilde nefes tutabilme, eğitmenler ve ebeveynler arasında tek başına kısa mesafe yüzebilme, bacak ve kol kaslarını kullanarak suyu çekme, itme çalışmaları yapılabilir.

1 İle 3,5 Yaş Arası Bebekler Suda Neler Yapabilir?Bebekler Suda Neler Yapabilir?

Kendi başlarına yüz üstünden sırt üstüne dönüp nefes almalarını sağlamak, ayak çırparak havuz kenarına yüzmelerini öğretmek de 1 ile 3,5 yaş arasında önemli olan etkinliklerden biridir. Bebekler bu dönemde su içinden tek başlarına tutup çıkabilmektedir.

3-4 yaş çocuğa neler öğretilmeli diyorsanız yüzme eğitimini bilmeniz gerekir. 1 ile 3,5 yaş arasındaki bebeklerin suya girdiği zaman kendi başlarına hareket etmeleri artık mümkündür. Kas ve beyin koordinasyonu sağlayarak yapabilecekleri şeyler yönünde ilk adımlarını atarlar. Bebekler bu dönemde dışarıyı gözlemleyebilmektedir.

Bebekler İçin Su Aktiviteleri

Su derinliğini hissedebilen bebekler tek başlarına çeşitli hareketleri yapabilir. Su yüzeyinde batmadan sırt üstü şekilde kalabilirler. Bebekler ailelerinden uzaklaşıp tek başlarına yüzmeye de çalışabilirler. Bebekler su altından 2 metreye kadar rahatlıkla girebilir. Bu dönemde su yüzeyine çıkıp nefes alıp tekrar su altından yüzmeye devam etmek de mümkün hale gelmektedir.

3 yaş çocuğu psikolojisi yüzme öğrenmek için hazır bulunmaktadır. Eğitim programı 1 ile 3,5 yaş arasında 3 aşamadan meydana gelmektedir. İlk aşamada bebeklere nefes tutma alışkanlıkları kazandırılır.

Profesyonel Yüzücü Bebekler Hakkında Bilinmeyenler

Tek başlarına yüzebilme yetenekleri teşvik edilmektedir. Su içinde kendilerini itmeyi öğrenen bebekler bu yeteneklerini geliştirir. İkinci aşamada ilk aşamaya ilave olarak nefes kontrolü, eğitmen ve ebeveyn arasında tek yüzebilme, su altından yüzebilme becerisi geliştirilmektedir.

2 buçuk yaşındaki çocuğa neler öğretilebilir diyenler için profesyonel yüzme eğitimleri cevabını verebiliriz. 3. aşamada önceki aşamalara ek olarak tek başına ayak çırpma, elleriyle suda kendini itme becerisi için alt yapı oluşturulmaktadır.

FACEBOOK'TA BİZBizi Takip Edin.

instagram SayfamızBizi Takip Edin.

Youtube KanalıYoutube'da Takip Edin.

Pinterest SayamızPinterest'de Takip Edin.

YÜZME BLOGUNDAN RASTGELE İÇERİKLERAta yüzme blog

Uzmanların Bebek Yüzmesi Hakkındaki Görüşleri

Uzmanların Bebek Yüzmesi Hakkındaki Görüşleri Uzmanların Bebek Yüzmesi Hakkındaki Görüşleri Yüzme eğitimi önemi son yıllarda git gide artan aktivitelerden biridir. Bebeklere yüzme öğretilirken ilk önce nefes alıp verme çalışmaları öğretilmektedir. Bebeklerin...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Dünyada Bebek Yüzme Programları

Dünyada Bebek Yüzme Programları Dünyada Bebek Yüzme Programları Dünyanın ilk uluslar arası bebek yüzme eğitimi veren kurslarında programlar dikkatli şekilde hazırlanmaktadır. Olimpik havuzlarda yüzme eğitimleri profesyonel şekilde verilmektedir. Bebeklere...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebeklerin Yüzmesi Boy Uzatır Mı?

Bebeklerin Yüzmesi Boy Uzatır Mı? Bebeklerin Yüzmesi Boy Uzatır Mı? Boy ve yüzme arasındaki ilişki yadsınamayacak kadar büyüktür. Yüzme sporlar arasında en çok kas geliştiren dallardan biridir. Kasların gelişmesi ve büyümesi boy uzamasını da sağlayacaktır....

DAHA FAZLA BİLGİ AL
 Profesyonel Yüzücü Olarak Yetişecek Bebekler

 Profesyonel Yüzücü Olarak Yetişecek Bebekler  Profesyonel Yüzücü Olarak Yetişecek Bebekler Bebeklerin beyin gelişimlerinin % 75’lik kısmı 1 yaşına kadar gerçekleşmektedir. Ebeveynlerin bebeklere destek olması, gelişimlerini sağlayan eğitimlerde rol üstlenmesi...

DAHA FAZLA BİLGİ AL