Sancaktepe Yüzme Kursu

Yarı Olimpik Havuzlarda Yüzme Eğitimi

Geçmişte yüzme sporunun önemi anlaşılmamakta, sahip olduğumuz kaynaklar ve su rezervleri israf edilmekteydi. Ülkemizin üç bir tarafının sularla kaplı olması yüzme kurslarının açılmasını sağlamıştır. İstanbul ilçelerinden Sancaktepe bölgesinde de açılan kurslarla yüksek kulvara sahip alanlarda, olağanın üstünde seyirci kapasiteli tribünlerde yüzme havuzlarını izlemek mümkün olmaktadır.

Sancaktepe yüzme kursu çeşitli tesisleri bünyesinde kafeteryalar, otopark, soyunma odaları, sauna, fitness merkezleri, masaj salonları, duş alanları bulunmaktadır. Yüzme ve su yarışmaları, yüzme kursları tarafından düzenlenebilmektedir. Özel ve birebir yüzme dersleri her bireye uygulanabilmektedir. Bireylerin yüzmeyi öğrenme süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Yüzme Eğitiminin Süresini Belirleyen Etkenler

Bireysel kapasite, suya karşı adaptasyon, önceden yaşanılan korkular ve yüzme geçmişi özel yüzme kurslarında yakalanması hedeflenen başarının süresini belirlemektedir. Özel dersler belirlenen saatlerde ve günlerde düzenlenmektedir. Özel ve birebir yüzme dersleri çocuk ve yetişkin yüzme dersinden daha kısa sürede ve hızlı şekilde yüzme öğrenilmesi ile ayrılmaktadır. Kişilere özel olarak belirlenen antrenörler yüzme derslerini on saatlik paket programlar şeklinde öğretmektedir.

Sancaktepe yüzme kursunda etik ilkelere göre eğitim verilmektedir. Özel yüzme dersleri tek saatlik olarak yapılmamaktadır. Yarı olimpik havuzlara sahip olan kartal Sancaktepe yüzme kursu dayanışma, eşitlik, güvenilirlik, sağlık, yenilikçi takım ruhu, hedefe odaklanma, sportmenlik, kararlılık, disiplin ilkeleri üzerinde durmaktadır.

Her Yaş Grubuna Uygun Yüzme Dersleri

Yüzme kursunda Yüzme kurslarında her yaş grubuna uygun olarak bay ve bayan yüzme eğitimleri güvenli şekilde verilmektedir. Mevcut programlara katılarak grup yüzme dersleri verilmektedir. Yüzme kursunda öğrenci seviyeleri A grubu yüzme bilmeyerek yeni başlayan, B grubu orta seviye, C grubu ileri seviye, D grubu performans seviyesi olarak sınıflara ayrılmaktadır. Üyeler ve seansı dolan kursiyerler aylık 8 seansı geçip öğrenemediği takdirde kayıt yenileme işlemleri yapabilmektedir. Sancaktepe yüzme kursu ders süreleri bir saat olarak belirlenmektedir. Girilmeyen derslerin telafileri yapılmamaktadır. Bayanların özel dönemlerinden dolayı katılamadığı dersler de kolaylıklar sağlanmaktadır. Sancaktepe yüzme kursu havuzları gençlik ve spor bakanlığına bağlı olup kantin, seyirci tribünleri ve otopark alanları mevcuttur. 

Sancaktepe Yüzme Kursu Çalışma Saatleri

Yaş Grupları Günleri Saatleri Süresi Ücretleri
Kişisel Malzemeler
Neler Gerekli?
  • Erkekler mayo veya short
  • Bayanlar mayo veya bikini
  • Havlu veya bornoz
  • Bone ve yüzücü gözlüğü, terlik
Gerekli Evraklar
Neler Gerekli?
  • Tam İdrar Tahlili
Kayıt Olmak İçin
Neler Gerekli?

İstanbul'da üç farklı havuzda yüzme eğitimleri verilmektedir. Üsküdar, Ataşehir ve Kartal yüzme kursu hakkında bilgiler günceldir. Yeterli incelemeyi yaptıktan sonra bize ulaşarak Randevu alınız.

Sancaktepe Yüzme Kursu Nerede?

RASTGELE BLOG YAZILARI

Yüzme Kursları
Ata Yüzme Kulübü
İstanbul Yüzme Kursları Ata Yüzme Spor Kulübü İstanbul Anadolu Yakasında her yaş gruba yüzme eğitimleri veren Gençlik Hizmetleri Genel ... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzme Nasıl Öğrenilir?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzme Nasıl Öğrenilir? Yüzme nasıl öğrenilir? diye merak edenler için bu yazımı sizlerle paylaşıyorum. Genelde yüzme bilmeyenlerin ve... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yüzme Bonesi Nasıl Olmalıdır?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzme Bonesi Nasıl Olmalıdır? Bu yazımızda yüzücü bonesinin kullanılış amacı, çeşitleri ve farklı özelliklerden bahsederek size ya... >> Devamı İçin Tıklayınız
Yetişkinler Nasıl Yüzme Öğrenir?
Ata Yüzme Kulübü
Yüzme Öğrenme ve Yüzme Kursu Hakkında Bu konumuzda yetişkinler nasıl yüzme öğrenir, veya ne  kadar sürede yüzme öğrenilir gibi k... >> Devamı İçin Tıklayınız