Bebek Yüzme Kursu

Ana Sayfa » BLOG » Bebek Yüzme » Bebek Yüzme Kursu
Bebek Yüzme Kursu

Bebekler İçin Yüzme Kursu – ATAŞEHİR’DE

Gelen yoğun talepler doğrultusunda İstanbul Anadolu yakası Ataşehir’de bebekler için yüzme eğitimlerimiz Ekim 2017 itibarı ile başlayacaktır. Program, talepler ve kayıt işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİLER İÇİN
ÖMER KÜÇÜKKURT
GSM : 0537 938 73 32

Bebeklerin Gelişiminde Yüzmenin Etkisi

 Ülkemizin dört bir yanının sularla kaplı olması yüzme eğitimine verilen önemin de artmasını sağlamıştır. Bebeklere yüzme eğitimleri belirli periyotlarla etkin şekilde verilmektedir. Haftalık olarak ayarlanan derslerde bebeklere su üzerinde durma, nefes kontrolünü gerçekleştirme, suyu ileri itme gibi temel beceriler öğretilmektedir.

Bebeklerin fiziksel gelişiminde yüzmenin etkileri oldukça fazladır. Ebeveynlere de çocuklarını su üzerinde nasıl güvenli şekilde tutacaklarına dair eğitimler güvenle verilmektedir.

Erken Yaşta Yüzme Eğitiminin Önemi

 Bebek yüzme derslerinde bebekleriniz çok önemli becerileri kazanacaktır. Ebeveynlerle birlikte bebek yüzme derslerinde kaliteli zaman geçirme imkanı da bulunacaktır. Pedagoglar yüzme derslerinin kesintisiz şekilde devam etmesi gerektiğini belirtmekte, su ile ten temasının önemi üzerinde durmaktadır.

Ebeveyn ve çocuk ilişkisi için suyun faydalarının önemi ise saymakla bitmeyecektir. Erken yaşta yüzme öğrenmek oldukça faydalı olup yetenekleri kaybetmeyi önlemektedir.  Emekleyen bebekler için yüzme derslerine başlanarak eşsiz deneyimlerden faydalanılabilir. Yüzme dersleri şarkılar, oyunlar eşliğinde öğretilerek çocukların suyu sevmesi de sağlanacaktır.

Özel Yüzme Dersleri Alan Bebekler

Bebekler için özel yüzme dersleri de verilebilmekte, ebeveynler kesintisiz olarak katılabilmektedir. Yüzme eğitiminde temel amaç bebeklerin suyun içerisinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerin suda gelişmesini sağlamaktır.

Bebekler ne zaman yüzme öğrenmeli diyenler için doğuştan itibaren mümkün olduğunu belirtmeliyiz. Çocukların okul öncesi dönemde yüzme becerileri, güvenlik eğitimlerinin tabanı bu dönemde oluşturulacaktır. Bu program ebeveynlerin temel yüzme eğitimini öğrenerek çocuklarıyla birlikte pekiştirme fırsatı bulmalarını teşvik etmektedir.

Yüzmenin Motor Gelişimine Etkisi

Bebekler doğuştan itibaren su altında nefeslerini tutma refleksine sahiptir. Bu derslerde teknikler ile çocukların bilinçli şekilde nefeslerini tutmalarını, kendi başlarına kenara çıkmaları, sırt üstü şekilde yatabilmeleri öğretilmektedir. Çocukların karada kullanamadıkları kasların da suda kullanılmasıyla rahatça hareket etmeleri sağlanmaktadır.

Bebeklerin kendilerine olan güvenleri zamanla artacaktır. Bebeklere nasıl yüzme öğretilir diyorsanız uzmanlardan yardım alabileceğinizi belirtelim. Bebekler kısa zamanda yüzme becerilerine sahip olacaktır. Bebeklerin motor gelişimi, tüm kasları kuvvetlenmektedir. Koordinasyon ve denge gelişmektedir. Yüzme eğitimi akciğerlerin gelişimini artırmaktadır. Sinir sitemini rahatlatma etkisi de bulunmaktadır.