Bebek Yüzme Kursu

Ana Sayfa » BLOG » Bebek Yüzme » Bebek Yüzme Kursu
Bebek Yüzme Kursu

Bebek Yüzme Kursu

Kulübümüzde bebek yüzme eğitimleri verilmemektedir. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Bebeklerin suyun altında nefeslerini tutabilecekleri bir dalma refleksiyle dünyaya geldiklerini biliyor musunuz? Peki ya bu reflekslerini korumalarını sağlayan eğitim programları olduğunu? Yurt dışında 25 yılı aşkın süredir bebeklere doğumdan itibaren yüzme dersleri veriliyor.

Üç tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen suyla arası pek iyi olmayan ülkemizde ise bebeklerin yüzebileceği düşüncesi annelerin büyük çoğunluğuna tedirginlik veriyor. Ancak az da olsa yüzmeyle ilgili ön yargıları aşıp daha özgür davranan cesur anneler de yok değil. Türkiye’de bebeklere yüzme imkanı sağlayan ise girişimci anne Ayşe Natalie Akcan olmuş. Merkezi İngiltere’de olan Aqua babies programını iki yıldır İstanbul’da uygulayan Akcan, şimdiye kadar iki aylıktan dört yaşına kadar 600 civarında bebeğe yüzme eğitimi vermiş.

Bebek Yüzme Kursu

bebek yüzmeAynı zamanda İstanbul Avrupa Yakasında da bebekler için yüzme kursu sunan Aqua-Tots’da, 6 – 18 aylık bebeklere suya giriş – çıkış öğretilirken kabarcık çıkarma, su altına dalış, ayak çırpma ve su üstünde durma becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. 18 aylıktan büyük çocuklar ise yüzmeye hazırlık, nefes kontrolü, denge, su üstünde durma ve kayma tekniklerini öğreneceklerdir.

Bebek yüzme dersi çocuğunuzun eğlenmesi ve bazı önemli gelişim becerilerini edinmesi için harika bir yoldur! Her yeni doğanın, su bebeği olma potansiyeli vardır ve bebek ne kadar erken su üstü ve su altı yüzmenin getirdiği özgürlüğü keşfederse, o kadar bağımsız ve rahat olacaktır. Doğdukları zaman bebeklerde, suyun altına girdiği anda epiglottisini (boğazda, trakea -soluk borusu- girişini koruyan kıkırdak) kapatma refleksi vardır ve uzman biri tarafından eğitilmezlerse bu yeteneklerini kaybederler.

Bebek yüzme dersi, bebeklerin özsaygı, güven ve bağımsızlık duygusu içinde büyümelerine yardım eder. Ayrıca, bebek yüzme eğitiminde, bebekler nadiren kullandıkları kaslarını kullanmayı öğrenerek motor fonksiyonlarını, koordinasyonlarını ve dengelerini geliştirirler. Bebek yüzme dersleri, ebeveynler ve çocukları için suyun keyfini çıkarmanın en eğlenceli yoludur.

ÖNEMLİ UYARI!!!

GÜNLÜK GİRİŞ YOKTUR!!!

İnternet Sitemiz Üzerinde birçok sorunun cevabı bulunmaktadır. Lütfen sitemizi inceledikten sonra bize ulaşarak RANDEVU talebinde bulununuz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.