Bebek Yüzme Kursu

Ana Sayfa » BLOG » Bebek Yüzme » Bebek Yüzme Kursu
Bebek Yüzme Kursu

Bebekler İçin Yüzme Kursu

Kulübümüzde bebeklere yüzme dersi verilmemektedir. Bu yazı sadece tanıtım amaçlıdır.

Bebeklerin Gelişiminde Yüzmenin Etkisi

Ülkemizin dört bir yanının sularla kaplı olması yüzme eğitimine verilen önemin de artmasını sağlamıştır. Bebeklere yüzme eğitimleri belirli periyotlarla etkin şekilde verilmektedir. Haftalık olarak ayarlanan derslerde bebeklere su üzerinde durma, nefes kontrolünü gerçekleştirme, suyu ileri itme gibi temel beceriler öğretilmektedir.

Bebeklerin fiziksel gelişiminde yüzmenin etkileri oldukça fazladır. Ebeveynlere de çocuklarını su üzerinde nasıl güvenli şekilde tutacaklarına dair eğitimler güvenle verilmektedir.

Erken Yaşta Yüzme Eğitiminin Önemi

 Bebek yüzme derslerinde bebekleriniz çok önemli becerileri kazanacaktır. Ebeveynlerle birlikte bebek yüzme derslerinde kaliteli zaman geçirme imkanı da bulunacaktır. Pedagoglar yüzme derslerinin kesintisiz şekilde devam etmesi gerektiğini belirtmekte, su ile ten temasının önemi üzerinde durmaktadır.

Ebeveyn ve çocuk ilişkisi için suyun faydalarının önemi ise saymakla bitmeyecektir. Erken yaşta yüzme öğrenmek oldukça faydalı olup yetenekleri kaybetmeyi önlemektedir.  Emekleyen bebekler için yüzme derslerine başlanarak eşsiz deneyimlerden faydalanılabilir. Yüzme dersleri şarkılar, oyunlar eşliğinde öğretilerek çocukların suyu sevmesi de sağlanacaktır.

Özel Yüzme Dersleri Alan Bebekler

Bebekler için özel yüzme dersleri de verilebilmekte, ebeveynler kesintisiz olarak katılabilmektedir. Yüzme eğitiminde temel amaç bebeklerin suyun içerisinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerin suda gelişmesini sağlamaktır.

Bebekler ne zaman yüzme öğrenmeli diyenler için doğuştan itibaren mümkün olduğunu belirtmeliyiz. Çocukların okul öncesi dönemde yüzme becerileri, güvenlik eğitimlerinin tabanı bu dönemde oluşturulacaktır. Bu program ebeveynlerin temel yüzme eğitimini öğrenerek çocuklarıyla birlikte pekiştirme fırsatı bulmalarını teşvik etmektedir.

Yüzmenin Motor Gelişimine Etkisi

Bebekler doğuştan itibaren su altında nefeslerini tutma refleksine sahiptir. Bu derslerde teknikler ile çocukların bilinçli şekilde nefeslerini tutmalarını, kendi başlarına kenara çıkmaları, sırt üstü şekilde yatabilmeleri öğretilmektedir. Çocukların karada kullanamadıkları kasların da suda kullanılmasıyla rahatça hareket etmeleri sağlanmaktadır.

Bebeklerin kendilerine olan güvenleri zamanla artacaktır. Bebeklere nasıl yüzme öğretilir diyorsanız uzmanlardan yardım alabileceğinizi belirtelim. Bebekler kısa zamanda yüzme becerilerine sahip olacaktır. Bebeklerin motor gelişimi, tüm kasları kuvvetlenmektedir. Koordinasyon ve denge gelişmektedir. Yüzme eğitimi akciğerlerin gelişimini artırmaktadır. Sinir sitemini rahatlatma etkisi de bulunmaktadır.

YÜZME BLOGUNDAN RASTGELE İÇERİKLERAta yüzme blog

Bebeklerde Yüzme Refleksinin Gelişimi

Bebeklerde Yüzme Refleksinin Gelişimi Bebeklerde Yüzme Refleksi Gelişimi Hem sağlık hem de spor aktivitelerini içeren yüzme etkinlikleri her yaştan kişinin yapabileceği tek spordur. Bebekler dünyaya gelmeden önce yüzme yetisine sahiptirler. Doğdukları andan...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebekler İçin Yüzme Kursları

Bebekler İçin Yüzme Kursları Bebekler İçin Yüzme Kursları Bebeklerin gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için yapılması gereken önemi hareketleri yüzme ile yaptırabilirsiniz. Yüzme sayesinde olası fıtık gelişimi, kas zayıflığı...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Bebekler Yüzerken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Yüzme dersleri bebeklerin gelişmesi ve aynı zamanda su içinde fiziksel kabiliyetlerini geliştirmeleri açısından son derece faydalı bir spor olmaktadır. Bebeklerin...

DAHA FAZLA BİLGİ AL
Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler

Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Anne Karnında Yüzmeyi Öğrenen Bebekler Bebeklerin erken dönemden itibaren yüzmeyi öğrenmeleri ileri ki dönemlerde birçok faydayı da beraberinde getirecektir. Öğretmenlik sertifikasına sahip olan kişiler tarafından yüzme...

DAHA FAZLA BİLGİ AL